Szczęśliwy pies

PIES SZCZĘŚLIWY TO PIES WYBIEGANY !!!!
I NAPRAWDĘ NIE JEST TO SLOGAN.

Niewyobrażalna ilość problemów z naszymi psami powodowana jest nadmiarem energii, który rozsadza nasze pociechy.

Oczywiście są rasy, wymagające więcej i mniej ruchu, ale absolutnie każdy psiak potrzebuje aktywności dopasowanej do swojego wieku i temperamentu.

Wychodząc na spacer z naszymi podopiecznymi spróbujmy schować głęboko telefon komórkowy,i skupić się na bohaterze spaceru czyli naszym psie.

Możecie robić wspólnie tak wiele…

Ćwiczcie posłuszeństwo
Możecie na każdy spacer wybierać dwie, trzy komendy nad, którymi danego dnia pracujecie.
Pamiętajcie o smakołykach i pochwałach

Włączajcie psa w zabawę aportem
Nie zawsze musi być to ta sama piłeczka, przecież możecie pobawić się frisbee, zabrać z domu ulubionego lateksowego kurczaka, a nawet aportować starą różową portmonetkę

Biegajcie razem
Wspólny jogging pozwala biegać z najlepszym przyjacielem nawet kiedy leje i żaden dwunożny kumpel nie wychyli nosa z domu.
W przypadku joggingu pamiętajmy, że do biegów trzeba dorosnąć, a mianowicie nie „joggingujmy” ze szczeniakami, młodymi psami w okresie wzrostu oraz seniorami.
Jogging nie jest wskazany kiedy możemy nadmiernie obciążyć rosnące lub z racji wieku mało elastyczne już stawy

Zadzwońcie po znajomych
Przecież czym więcej psiaków na spacerze tym weselej, a nikt tak nie wturla się uradowany w sam środek kałuży jak dwa szalejące psiaki

Pomysłów jest naprawdę mnóstwo

Wystarczy chcieć…

A gwarantuje Wam, że zapewni Wam to nie tylko uśmiechniętego od ucha do ucha, zapatrzonego w Was psiaka ale także mniej zjedzonych kapci i wielu innych uciążliwych zachowań, którymi dotychczas rozładowywał energię Wasz pies.
Teraz czas, który spędzał dotychczas na kombinowaniu, co by tu jeszcze spsocić, będzie spędzał na …odsypianiu pełnego wrażeń spaceru.

Jak mawia moja przyjaciółka odchowując kolejnego szczeniaka-łobuza:
„Najlepszy szczeniak – to śpiący szczeniak:)”

Wiek psa a szkolenie

Bardzo często słyszę to pytanie… W związku z tym, że za Was na wszystkie pytanie odpowiedziałam NIE – chciałabym wszem i wobec oznajmić, że nie

Szczęśliwy pies

PIES SZCZĘŚLIWY TO PIES WYBIEGANY !!!!I NAPRAWDĘ NIE JEST TO SLOGAN. Niewyobrażalna ilość problemów z naszymi psami powodowana jest nadmiarem energii, który rozsadza nasze pociechy.

Smycz-winowajca

Smycz-winowajca Ta chorerna smycz!!!! krzyczą często moi kursanci, ona wszystkiemu winna!!!, bez smyczy mój pies zachowuje się świetnie a na smyczy robi z siebie idiotę