Kamiga

To tylko pies, tak mówisz 
tylko pies… 
a ja ci powiem 
że pies to często jest więcej niż 
człowiek 
on nie ma duszy, mówisz… 
popatrz jeszcze raz 
psia dusza większa jest od psa 
my mamy dusze kieszonkowe
maleńka dusza, wielki człowiek
psia dusza się nie mieści w psie
i kiedy się uśmiechasz do niej 
ona się huśta na ogonie 
a kiedy się pożegnać trzeba 
i psu czas iść do psiego nieba 
to niedaleko pies wyrusza 
przecież przy tobie jest psie niebo 
z tobą zostanie jego dusza

-B. Borzymowska

Kamiga - pozytywna psia szkoła, nie jest jedną z wielu szkół... 

Kamiga jest wyjątkowa ponieważ jej misją jest nauczyć przyjaciół wspólnego języka. Acha, pomyślicie po przeczytaniu tego zdania- czyli mam nauczyć się rozumieć mojego psa!

Otóż nie, w Kamidze nauczycie się rozumieć nawzajem -pies lepiej nauczy się Ciebie a Ty jego…po co?
Po to aby wasze wspólne życie było, łatwiejsze, przyjemniejsze i zabawniejsze, żebyście Ty i Twój pies lubili być razem, bawić się, wspólnie spędzać czas i nigdy się nudzili. Po to byście mogli po zakończeniu naszych spotkań kontynuować i rozwijać wspólny dialog, uczyć się coraz to nowych rzeczy i byście mogli być
prawdziwymi przyjaciółmi.

Bo chyba łatwiej się przyjaźnić rozumiejąc swoje potrzeby…

Nazywam się Kasia Gonera .

Z zawodu jestem pedagogiem specjalnym, specjalistą do spraw reklamy i marketingu  dyplomowanym trenerem psów oraz behawiorystą zwierzęcym popularnie zwanym zoopsychologiem.

Właściwie trenerem i behawiorystą psów przede wszystkim, bo moje pozostałe zawody leżą
schowane na dnie szuflady a ja realizuję swoją pasję czyli pracuję z psami i ich właścicielami. Pracuję z przewodnikami i ich psimi przyjaciółmi od piętnastu lat lat jednak dziesieć  lat temu moje „hobbystyczne zajęcie po godzinach” przerodziło się w realizację pasji na cały etat czyli szkołę „Kamiga” Przez moje osobiste życie przewinęło i przewija się nieco psich łobuzów; wyżeł weimarski Akacja, springer spanielka Kamiga, przedstawicielki rasy dogue de bordeaux Czarina, dożyce niemieckie Peppa i Veronka, nooo i buldogi- wszystkie niezmiernie ważne, niesamowite i jedyne w swoim rodzaju, od dzieciaka uczyły mnie pokory i szacunku wobec tego niesamowitego gatunku aktualnie króluje jamniczka Masza, do mojego stada należy też dziesiecioletnia córeczka Gabrysia–najtrudniej przyswaja komendy..
 
– na zdjęciach moje niektóre czworonożne łobuzy 🙂

 

Moje metody?

Pracuję metodą wzmocnień pozytywnych.

Specjalizuję się w układaniu psów rodzinnych i zależy mi przede wszystkim na wypracowaniu odpowiednich relacji przewodnik – pies bez użycia przemocy.

Opieram się na metodzie naturalnej, którą stworzył światowej klasy trener psów francuz Joseph Ortega.

 

Moje kwalifikacje?

Miałam zaszczyt uczyć się rozumienia psów i pracy z nimi u boku wyżej wspomnianego, doskonałego trenera Joseph’a Orteg’i, kończąc warsztaty „Naturalna Metoda Szkolenia Psów” oraz „Przygotowanie psa do kynoterapii”

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Treserów.

Ponadto Posiadam Uprawnienia zawodowe Tresera Psów sygnowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nadane przez Europejskie Studium Psychologii Zwierząt nr z rejestru 017 09

Jestem także dyplomowanym Zoopsychologiem , Behawiorystą COAPE, kwalifikacje daje mi ukończenie prestiżowego kursu „ADVANCED DIPLOMA IN THE PRACTICAL ASPECTS OF COMPANION ANIMAL BEHAVIOUR AND TRAINING” na licencji Centre of Applied Pet Ethology (COAPE)

Jestem również członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów Zwierzęcych i Trenerów COAPE (CAPBT – The COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers).

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w seminariach i warsztatach prowadzonych przez światowej klasy, cenionych przeze mnie trenerów i behawiorystów.

Poniżej poznajcie najlepsze na świecie kamigowe trenerki

JJJJJJJULIA Paś czyli empatia, spokój, harmonia i wiedza

Nazywam się Julia Paś. Od kiedy pamiętam psy były częścią mojego życia, zawsze fascynowała mnie niesamowita więź jaka łączyła mnie z nimi. Zainteresowanie szkoleniem psów rozpoczęło się kiedy do mojego życia dołączyła Nelka Springer Spaniel Angielski, pies o niesamowicie spokojnym usposobieniu, wspólny język odnalazłyśmy bardzo szybko, pomogła nam w tym Kasia Gonera. Moje pierwsze kroki na placu Kamigi stawiałam jako kursant z własnym psem, teraz możecie mnie tam spotkać jako trenera. Uwielbiam pracować na kamigowym placu, zawsze staram się Wam pomóc w pracy z psiakiem i wytłumaczyć „psi punkt widzenia” żeby było Wam prościej zrozumieć swojego przyjaciela. Jeśli chodzi o moje kwalifikacje to ukończyłam kurs trenerski u Kasi Gonery oraz dokształcam się w licznych seminariach. W Kamidze prowadzę kurs Dzieci i Psy, zapraszam wszystkich młodszych właścicieli psów na moje zajęcia, gwarantuję świetną zabawę i przy okazji nauczymy się podstawowych komend. Poza moim kursem, jestem na placu Kamigi w prawie każdy weekend, na pewno będziemy mieli okazję się spotkać! Do zobaczenia!❤️

 

OOOOOla Firek czyli pasja, energia, uśmiech

Nazywam się Ola Firek, jestem psią trenerką. Od dwóch lat mierzę się z wyzwaniem bycia przewodnikiem niezwykle wyjątkowej suczki Kajzerki. Dzięki niej zrozumiałam, że praca z psami to moje życie. Z racji niezwykłej aktywności mojego psa zaczęłam interesować się psimi sportami, które Kajzerka kocha. Możecie spotkać mnie na placu Kamigi. Zawsze staram się znaleźć sposób na Waszego psiaka, zrozumieć jego emocje i potrzeby. Już niedługo zobaczymy się na zajęciach z psiej rekreacji. Będę mogła zarazić Was swoim optymizmem i energią podczas treningów z psem. Nauczymy się razem zabijać nudę i wprowadzać ciekawe zajęcia dla Waszych psów. Uwielbiam się uczyć dlatego jestem absolwentką kursu trenerskiego w Kamidze, często biorę udział w seminariach o psiej tematyce i webinarach związanych ze swoją pracą. Od paru lat pracuję również jako petsitter, Jestem technikiem weterynarii a pierwsze kroki kroki w pracy z psami stawiałam w jednej z warszawskich przychodni weterynaryjnych . Wraz z moją psią przyjaciółką trenujemy nosework, Rally O, Brain work.

aaaa Asia czyli energia, uśmiech , zaraźliwa pozytywna energia niesamowite zaangażowanie i niewątpliwy talent empatycznego szkoleniowca

Nazywam się Asia Brejnakowska i od kiedy tylko pamiętam otaczały mnie psy, którymi uwielbiałam się zajmować (tu podziękowania dla rodziców, którzy mi to umożliwili?). W wieku nastoletnim kompletnie zwariowałam na punkcie rasy beagle , ale ostatecznie dopiero już jako dorosła osoba „zdobyłam” tego swojego. W tym momencie Ari jest głównym obiektem moich zainteresowań.  Działamy, obserwujemy i uczymy się siebie wzajemnie każdego dnia. Poza nią jest jeszcze kilka psów, które kocham całym sercem. Jakiś czas temu zaczęłam na dobre pasjonować się sprawami psiego umysłu i poczułam, że to właśnie praca z psami jest tą wymarzoną. Uwielbiam obserwować jak podczas szkoleń buduje się wzajemne zrozumienie oraz relacja  człowiek – pies. Praca na placu daje mi niezłego kopa i dużo satysfakcji.zaczełam przygodę psiego trenera od asysty na kamigowym placu , teraz prowadzę grupy, mam swoich wspaniałych indywidualnych kursantów i absolwentów. Poza psiakami interesuję się dalekimi podróżami, kulturą oraz dobrymi filmami. Z wykształcenia jestem animatroką oraz managerką kultury. Przez wiele lat miałam okazję pracować na planach filmowych w pionie produkcyjnym. 

Do zobaczenia na kamigowym placu!